795 300 391

Blog

żyj zdrowo

Dlaczego zróżnicowanie diety jest tak ważne

opublikowano 06.03.2020

Dlaczego zróżnicowanie diety jest tak ważne

Coraz więcej osób decyduje się przejść na pełnowartościową dietę. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, a najczęstszy z nich to rosnąca świadomość społeczeństwa. W bardzo szybkich i nerwowych czasach mało kto przywiązuje uwagę do spożywanego pokarmu. Liczy się oszczędność czasu, a to często kończy się wizytą w barze szybkiej obsługi. Niestety taka dieta połączona z nerwowym stylem życia jest w dłuższej perspektywie czasu bardzo niezdrowa. Szacuje się, że już ponad połowa Polaków ma problemy z otyłością. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zróżnicowanie diety.

Urozmaicona dieta – z czego powinna się składać

Wiele osób, które decydują się zmienić swój dotychczasowy styl życia, zastanawia się, z czego powinna składać się urozmaicona dieta. Tutaj z pomocą może przyjść catering dietetyczny, gdzie do wyboru często mamy zdrowe i pełnowartościowe zestawy, których nie musimy sami przygotowywać. Oznacza to, że wystarczy po prostu przejrzeć wybraną ofertę, aby dowiedzieć się jakie potrawy i dania zawiera taka dieta.

Najważniejsze w diecie urozmaiconej są oczywiście warzywa i owoce. Dobrze, jeśli warzywa są przygotowywane na parze, ponieważ wtedy tracą najmniej wartości odżywczych. Z kolei możliwości spożywania owoców jest mnóstwo. Można robić koktajle, sałatki czy tzw. smoothie. Istotne w diecie są produkty zawierające wapń, szczególnie dla naszych kości. To właśnie osobom, które skarzą się na bóle mięśni i stawów, lekarz często przepisuje wapno w tabletkach. Można tego uniknąć, często spożywając jogurty oraz kefiry. Podczas przyrządzania potraw smażonych, warto zamienić tradycyjny olej na olej kokosowy. Jedną z zalet tego oleju jest zmniejszanie ilości złego cholesterolu (LDL) w organizmie, przy jednoczesnym podnoszeniu dobrego cholesterolu (HDL). Co więcej, naukowcy twierdzą, że olej kokosowy sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów. To dobra informacja dla wszystkich z nadwagą.

5 powodów dla których warto zamówić catering dietetyczny

Dlaczego dieta jest ważna?

Zbilansowana dieta jest niezwykle ważna z kilku powodów. Najważniejszym z nich jest oczywiście zdrowie organizmu. Większość ludzi prowadzi dietę, która jest tworzona z przypadku. Jedzą o niestałych porach, często zbyt duże posiłki lub przeciwnie – zbyt małe. Działając w ten sposób, takie osoby nie dostarczają organizmowi wszystkich potrzebnych składników. To z kolei może prowadzić do poważnych chorób i przewlekłych problemów zdrowotnych. Bardzo często powstają braki w witaminach, co może powodować spadek odporności, a nawet bóle stawów – w zależności od braków.

Dieta jest także ważna, ponieważ ma dobry wpływ na nasze samopoczucie. Jest takie powiedzenie w branży kulinarnej – “jesteś tym, co jesz” i jest ono zdecydowanie prawdziwe. Osoby, które jedzą pełnowartościowe posiłki i unikają niezdrowego jedzenia, czują się rześcy i pełni energii. Natomiast osoby spożywające niezdrowe i przetworzone pokarmy często skarżą się na złe samopoczucie i brak energii. Oczywiście dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Przykładowo, jeśli zastanawiasz się czym zastąpić nasiona chia, ponieważ nie możesz ich spożywać, to wybierz nasiona lnu.

Jedz zdrowo i łatwo

Zróżnicowana dieta nie musi być trudna w prowadzeniu, a z pomocą kolejny raz może tutaj przyjść dietetyczny catering. Pudełkowa dieta ma tutaj kluczowe znaczenie, jeśli chcemy jeść zdrowo i łatwo. Jak już zostało wspomniane, żyjemy w bardzo szybkich i nerwowych czasach. Wiele osób nie ma czasu na przygotowywanie wymyślnych posiłków każdego dnia. Zamiast tego korzystają z barów szybkiej obsługi lub jadają w restauracjach na mieście. Zamiast wydawać fundusze na jedzenie niszczące nasze zdrowie, lepiej wybrać catering dietetyczny z dostawą do domu. Dzięki niemu zyskamy sporo czasu, ale przede wszystkim poprawimy kondycję swojego organizmu.

Jak utrzymać urozmaiconą dietę

Utrzymanie urozmaiconej diety nie jest zadaniem łatwym, szczególnie jeśli do tej pory nie zwracaliśmy uwagi na spożywane pokarmy. Na pewno potrzebna będzie odpowiednia motywacja. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się połączenie zdrowej diety i treningu. Możemy w ten sposób szybciej osiągnąć pożądane rezultaty, bez znaczenia czy naszym celem jest zwiększenie masy ciała, czy utrata wagi.

Istotne w prawidłowym utrzymaniu diety jest spożywanie posiłków w określonych porach. Najlepiej podzielić posiłki na pięć różnych części. Jest to zalecenie, które często podają dietetycy. Dzięki temu stale będziemy dostarczać organizmowi potrzebnych składników i witamin. Jest to także ważne ze zdrowotnego punktu widzenia. Lepiej jeść pięć posiłków dziennie, niż tylko trzy. Kolejny raz warto pamiętać, że w realizacji celu znacznie pomoże dieta pudełkowa.

Wybierz właściwą dietę od Fitking

Dieta do domu od Fitking to gwarancja zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj diety spośród standardowej, wolnej od glutenu czy przeznaczonej dla wegan. Tutaj warto zauważyć, że wegetarianizm a weganizm to nie to samo i te dwa style żywienia różnią się spożywanymi produktami. Dieta od Fitking jest zawsze w pełni dopasowana do potrzeb i wymagań każdego klienta. Oznacza to, że jej prowadzenie będzie znacznie łatwiejsze. Posiłki są przygotowywane przez specjalistów i doświadczonych kucharzy, a my zawsze spożywamy danie ze smakiem. Częstą wadą potraw przygotowywanych na własną rękę jest właśnie brak dobrego smaku. Brak czasu powoduje, że często źle doprawiamy produkty i potem męczmy się przy jedzeniu. Obniża to motywację, a my rezygnujemy z diety i koło się zamyka. Z Fitking tego problemu nie ma, bo wszystkie potrawy są po prostu pyszne.

udostępnij

Przeczytaj również

Dla kogo i jak wygląda dieta bezglutenowa?

opublikowano 13.03.2020

Dla kogo i jak wygląda dieta bezglutenowa?

Czytaj dalej
5 zasad zdrowego stylu życia

opublikowano 26.02.2020

5 zasad zdrowego stylu życia

Czytaj dalej

Zgłoś problem

Zły adres email

Zaznacz dział

Wprowadź treść

Zaakceptuj regulamin