795 300 391

Blog

żyj zdrowo

5 błędów, przez które nie możesz schudnąć

opublikowano 15.04.2019

5 błędów, przez które nie możesz schudnąć

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Aby przygotować swoją sylwetkę na wakacyjne wyjazdy szukamy sposobów na szybkie schudnięcie. Stosujemy „modne” w tym sezonie diety lub głodówki. Niestety bardzo szybko jesteśmy zniechęceni brakiem rezultatów, a nasza masa ciała wraca do stanu sprzed diety.

Zatem w czym tkwi sekret idealnej figury? Od czego zacząć, a czego unikać? Oto 5 błędów, które popełniamy najczęściej:

Zbyt mała liczba kalorii

Wbrew pozorom, chcąc schudnąć powinniśmy jeść. Dzięki regularnym posiłkom dostarczanym naszemu organizmowi, podkręcamy jego metabolizm. W przypadku ograniczenia spożywanych przez nas pokarmów – nasza przemiana materii znacznie zwolni, co sprawi, że zaczniemy szybko tyć kiedy wrócimy do starych nawyków żywieniowych. Stosowanie restrykcyjnych diet pomimo początkowo widocznych efektów, bardzo szybko kończy się efektem jo-jo, a my jesteśmy zdemotywowani. Racjonalne podejście do diety wymaga czasu na przygotowanie posiłków zawierających odpowiednie wartości odżywcze, dlatego warto zamówić catering dietetyczny, gdzie liczba kalorii jak i ilość serwowanych dań jest dopasowana do Klienta.

smoothie odchudzające typu light

Produkty typu „light”

Mogłoby się wydawać, że produkty typu „light” są znacznie zdrowsze ze względu na niską zawartość tłuszczu bądź cukru. Nic bardziej mylnego! To jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas odchudzania. Zazwyczaj znajdują się w nich wspomagacze i ulepszacze smaku. Niewielka zawartość tłuszcz uzupełniana jest dużą dawką cukru i na odwrót. Sztandarową cechą skutecznej diety jest różnorodność – powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Wybierając produkty, opierajmy dietę na naturalnych produktach, które są w jak najmniejszym stopniu przetworzone.

Zbyt idealistyczne podejście

W trakcie odchudzania z pewnością wypadnie impreza urodzinowa u znajomych, niedzielny obiad u rodziny czy po prostu gorszy dzień. To całkowicie naturalne i nie powinniśmy rezygnować z drobnych przyjemności, spotkań z bliskimi tylko i wyłącznie ze względu na dietę. Jednak nie zapominajmy o naszym celu! Wiele osób postępuje wedle zasady „wszystko albo nic” tzn. rygorystycznie podchodzi do procesu odchudzania lub całkowicie się poddaje. Pamiętajmy, że jesteśmy tylko ludźmi i małe odstępstwa nie są niczym złym, jednak nie warto całkowicie rezygnować z naszych założeń, plan zrealizowany na 80% przez 4 tygodnie to większy sukces, niż 100% przez tydzień.

Nieregularne posiłki

Śniadanie jedzone w biegu o godz. 11 i obiadokolacja o 18? Brzmi znajomo? Nawet jeśli będą to zdrowe posiłki, spożywanie ich o nieregularnych porach nie przyniesie pożądanych rezultatów. W tej sytuacji idealny rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Dzięki niej unikniemy jednej z najczęstszych wymówek „nie mam czasu”. Różnorodność cateringu dietetycznego sprawia, że bez względu na ilość czasu jaką dysponujemy, z chęcią regularnie sięgamy po przygotowane dania.

pij wiecej wody

Picie zbyt małej ilości wody

Dieta to nie tylko posiłki, to także płyny jakie dostarczamy naszemu organizmowi. Często w trakcie odchudzania sięgamy po produkty bogate w błonnik, w takim przypadku picie zbyt małej ilości wody może powodować zaparcia. W zależności od wagi i trybu życia powinniśmy dostosować dzienną dawkę płynów. Początkowo wypicie ok. 2 litrów wody może wydawać się nie lada wyzwaniem, pomocą służą aplikacje na smartfony, które będą nam przypominały o porze na szklankę wody.

Ustalenie kaloryczności posiłków oraz dopasowanie zbilansowanej diety nie należy do łatwych zadań. Jeśli nie chcemy zniechęcić się odchudzaniem, warto skonsultować to z dietetykiem, a następnie wdrożyć odpowiedni jadłospis. Oferta Fit King catering dietetyczny Gdańsk zawiera wiele różnorodnych opcji, dzięki którym osiągnięcie idealnej sylwetki stanie się znacznie prostsze. Obecnie nasz catering dietetyczny jest dostępny w okolicach Gdańska, Gdyni, Sopotu i Olsztyna oraz w Pasłęku i Elblągu.

udostępnij

Przeczytaj również

Wegetarianizm, a weganizm – różnice oraz podobieństwa

opublikowano 22.04.2019

Wegetarianizm, a weganizm – różnice oraz podobieństwa

Czytaj dalej
5 powodów, dla których warto zamówić catering dietetyczny

opublikowano 28.03.2019

5 powodów, dla których warto zamówić catering dietetyczny

Czytaj dalej

Zgłoś problem

Zły adres email

Zaznacz dział

Wprowadź treść

Zaakceptuj regulamin