795 300 391

Blog

żyj zdrowo

5 powodów, dla których warto zamówić catering dietetyczny

opublikowano 28.03.2019

5 powodów, dla których warto zamówić catering dietetyczny

W ostatnim czasie usługa cateringu dietetycznego zyskała na popularności. Żyjemy coraz szybciej, a doba niezmiennie trwa 24 godziny. Warto zredukować czas pewnych czynności, tak aby mieć go więcej zarówno dla siebie, jak i swoich najbliższych. Dlatego coraz chętniej sięgamy po tzw. dietę pudełkową. To opcja, która świetnie sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, ale także u tych, którym brakuje silnej woli i determinacji w podążaniu za konkretną dietą.

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAMÓWIĆ CATERING DIETETYCZNY

Kalorie

Internet daje nam duże pole manewru, jeśli chodzi o stworzenie jadłospisu na własną rękę. Niestety jeśli nie jesteśmy dietetykami, ciężko określić nam, które artykuły są rzetelne i czy warto korzystać z porad danego autora. Gdy do tego wszystkiego dołączymy liczenie kalorii – okazuje się, że sporządzenie odpowiedniej diety we własnym zakresie do łatwych zadań nie należy.

Decydując się na korzystanie z takich usług jak catering dietetyczny możemy być pewni, że posiłki zostały zaplanowane i zbilansowane przez dietetyka. Dzięki temu w pudełkach znajdują się odpowiednie proporcje składników odżywczych. Możliwości Klienta nie ograniczają się do wyboru ilości kalorii, ale także do rodzaju diety.

Różnorodność

To kolejna zaleta diety pudełkowej. Często zdarza nam się popadać w rutynę podczas przygotowywania dań na kolejne dni. Brak pomysłów, a czasami brak produktów w pobliskim sklepie sprawia, że ograniczamy się do kilku potraw. Różne upodobania domowników względem jedzenia, wcale nam w tym nie pomagają.

W cateringu dietetycznym takiego problemu nie ma. Każdego dnia czeka na nas zupełnie inny zestaw posiłków. Dodatkowo możemy poznać całkowicie nowe, nieznane dotąd smaki np. warzyw, których rzadko używamy w polskiej kuchni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferta Fit King Catering zawiera kilka opcji do wyboru: standard, bez glutenu, bez laktozy, bez glutenu i laktozy, wegetariańska, wegetariańska z włączeniem ryb i owoców morza.

roznorodność dań

Mniej czasu spędzonego w kuchni

Jest to jeden z głównych powodów, dla którego wiele osób decyduje się na catering dietetyczny z dowozem. Przygotowanie posiłków w domowym zaciszu nie ogranicza się tylko i wyłącznie do gotowania, to również zakupy i sprzątanie.

Sporządzenie listy produktów na cały tydzień, z uwzględnieniem wszystkich dań to nie lada wyzwanie. Warto wspomnieć też o tym, że będąc w sklepie trudno oprzeć się pokusom, które czyhają na każdym kroku. Zresztą nie tylko podczas zakupów – niejednokrotnie brak czasu sprawia, że decydujemy zamówić jedzenie do domu bądź zjeść na mieście. Zazwyczaj nie są to dietetyczne posiłki.

Nie sposób obliczyć, ile czasu poświęcamy na te czynności. Jednak możemy ograniczyć ten czas poprzez dietę z dowozem. Każdego ranka zawita do nas zestaw dań przygotowanych zgodnie z naszymi preferencjami. Wygoda? Zdecydowanie! Sprawdź również dlaczego dieta pudełkowa jest dobra w pracy.

Mniej brudnych naczyń

Z pewnością są osoby, które po prostu lubią zmywać. Jednak, nie oszukujmy się – zdecydowana większość z nas po prostu tego nie lubi. Podczas gotowania liczba naczyń wciąż rośnie, do tego podanie do stołu bądź spakowanie do pudełek do pracy. Posprzątanie tego także pochłania niemałą część naszego czasu.
Catering ogranicza korzystanie z naczyń do minimum. Choć na pozór jest to szczegół, który nie przeważa na decyzji o diecie pudełkowej, z czasem okazuje się być jednym z jej atutów.

Zbilansowana dieta

Słowo dieta często kojarzy nam się z wieloma wyrzeczeniami, a nawet z głodówką. Aby przekonać się jak naprawdę powinien wyglądać jadłospis osoby przechodzącej na określoną dietę, sięgnijmy po catering dietetyczny. Dietetyk dobiera kolejne posiłki tak, aby dostarczały wszystkich składników pokarmowych w ilościach i proporcjach optymalnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dieta pudełkowa to przede wszystkim duża oszczędność czasu. Nie musimy martwić się o to, czy przygotowane posiłki są dietetyczne. Dzięki cateringowi możemy uniknąć podjadania i robienia zbędnych zakupów. To rozwiązanie nie tylko dla zapracowanych, ale także dla osób chcących wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe, poprzez przemycanie wielu warzyw i owoców w każdym z dań.

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem https://fitking.pl/

udostępnij

Przeczytaj również

5 błędów, przez które nie możesz schudnąć

opublikowano 15.04.2019

5 błędów, przez które nie możesz schudnąć

Czytaj dalej
Cook chill

opublikowano 28.03.2019

Cook chill

Czytaj dalej

Zgłoś problem

Zły adres email

Zaznacz dział

Wprowadź treść

Zaakceptuj regulamin