795 300 391

Blog

żyj zdrowo

Catering dietetyczny – jak wybrać catering w chorobach układu pokarmowego?

opublikowano 17.01.2020

Catering dietetyczny – jak wybrać catering w chorobach układu pokarmowego?

Od kilku lat catering dietetyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polek i Polaków. Dlatego na rynku usług cateringowych działa coraz więcej podmiotów zajmujących się właśnie cateringiem dietetycznym. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach, prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych ofert dla swoich klientów.

Propozycji z zakresu cateringu dietetycznego na polskim rynku jest naprawdę sporo i często trudno wybrać najlepszy z dostępnych zestawów menu, do wyboru mamy https://fitking.pl/gdansk/ czy https://fitking.pl/elblag/ w zależności w jakim mieście się znajdujemy. Na pierwszy rzut oka propozycje jadłospisów mogą wydawać się bardzo podobne. Dla ludzi, którzy po raz pierwszy poszukują menu dla siebie, wybór cateringu dietetycznego może okazać się szalenie trudny. Szczególnie ciężko podjąć taką decyzję osobom, które cierpią na choroby układu pokarmowego. Dla osób cierpiących na określone dolegliwości, catering dietetyczny jest często najlepszym rozwiązaniem, dzięki bardzo dokładnemu doborowi składników, które nie pogarszają stanu ich zdrowia. Wciąż jednak pozostaje pytanie, jak mądrze wybrać najlepszy dla nas dietę pudełkową i nie żałować?

Wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego – od czego zacząć?

Rozpoczynając poszukiwania najlepszej indywidualnej oferty cateringu dietetycznego warto, w pierwszej kolejności, zapoznać się z opiniami klientów, którzy skorzystali już z usług danej firmy, specjalizującej się w przygotowywaniu dietetycznych posiłków. Opinie innych konsumentów mogą zawierać wiele cennych wskazówek, które naprowadzą nas na właściwą ofertę. Może na przykład okazać się, że jeden podmiot specjalizuje się w dietach dla osób z chorobami układu pokarmowego, inny serwuje najlepsze dania dla osób mających problemy z tarczycą, a jeszcze inny ma najlepsze posiłki dla osób odchudzających się. Wybór cateringu dietetycznego nie będzie prosty, ale po wstępnej eliminacji na podstawie ocen innych klientów, skupimy się na bardziej istotnych szczegółach, które pomogą dokonać ostatecznego wyboru cateringu dietetycznego. Warto również poszukać informacji o tym, które z firm cateringowych udzielają, płatnych bądź bezpłatnych, porad dotyczących szczegółowego doboru jadłospisu ze szczególnym uwzględnieniem konkretnych schorzeń – na przykład chorób układu pokarmowego. To kolejny krok do eliminacji ofert, które nie sprostają wymaganiom konkretnej grupy klientów, zmagających się z określonym rodzajem dolegliwości.

Dietetyk – czy warto korzystać z porad specjalistów?

Konsultacje z dietetykiem z pewnością nie będą konieczne, dla osoby, która chce skorzystać z cateringu dietetycznego jedynie z powodu braku czasu lub z chęci ułatwienia sobie życia. Jednak konsultacja ze specjalistą przyda się osobom z jakimikolwiek dolegliwościami, czy to z chorobami tarczycy czy chorobami układu pokarmowego. W takiej sytuacji dietetyk będzie najbardziej odpowiednią osobą, która najlepiej pokieruje czynnościami związanymi z doradzeniem i wyborem cateringu deiktycznego, bądź ułoży indywidualny jadłospis dla konkretnej osoby. Konsultacje z dietetykiem pomogą nie tylko w doborze smacznych posiłków, ale także pozwolą ułożyć jadłospis w taki sposób, by załagodzić ewentualne dolegliwości układu pokarmowego – na przykład eliminując pewne produkty z diety pacjenta. Większość firm cateringowych, mających w ofercie catering dietetyczny, zatrudnia dietetyków posiadających odpowiednie kwalifikacje do pracy z pacjentami cierpiącymi na różne, często bardzo poważne schorzenia.

dieta pudełkowa z dowozem do domu

Otyłość u dzieci, a catering dietetyczny

Otyłość u dzieci jest schorzeniem występującym niestety coraz częściej wśród polskich dzieci. To bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia młodych ludzi. Warto, będąc świadomym rodzicem otyłego dziecka, podjąć walkę o lepszą przyszłość dla swojej pociechy. Jednak wybór cateringu dietetycznego powinien w takim wypadku zostać skonsultowany nie tylko z dietetykiem, ale także z lekarzem, który znając historię choroby dziecka, doradzi i pomoże w skoordynowaniu działań mających na celu zmniejszenie wagi u młodego człowieka. Dlatego należy dokładnie zapoznać się z ofertą firmy cateringowej. Niestety nie wszystkie mają w swojej ofercie dodatkowe konsultacje medyczne na przykład z lekarzem specjalizującym się w leczeniu otyłości u dzieci. Nierzadko trzeba to zrobić na własną rękę i dopiero potem, po konsultacjach i badaniach, samemu wybrać odpowiedni catering dietetyczny dla dziecka. Warto jednak podjąć ten wysiłek, ponieważ dziecko cierpiące na otyłość w młodym wieku może mieć ogromne problemy ze zdrowiem w dorosłym życiu.

Czy zbilansowana dieta jest możliwa tylko z cateringiem dietetycznym?

Nie ma co do tego wątpliwości, że zbilansowana dieta jest podstawą w momencie, gdy chcemy zdrowo się odżywiać, utrzymać właściwą masę ciała lub po prostu schudnąć. Trudno jednak idealnie dobierać potrzebne nam składniki odżywcze bez posiadania odpowiednio dużej wiedzy na ten temat. Dlatego, warto udać się po poradę do dietetyka, który ułoży nam odpowiednio zbilansowany jadłospis, w taki sposób, aby nasz organizm otrzymywał to czego naprawdę potrzebuje a także aby uzupełniał ewentualne niedobory stosownych substancji w naszym organizmie. Odpowiednio zbilansowana dieta wiąże się z koniecznością przygotowywania określonych posiłków z określonych składników. Jak wiadomo, trudno jest gotować codziennie coś innego, gdy mamy na głowie wiele obowiązków. W takiej sytuacji wielkim ułatwieniem jest wykupienie cateringu dietetycznego. Taki jadłospis oparty jest na dostosowanych do naszych potrzeb składnikach. Ponadto, tego rodzaju propozycje posiłków uwzględniają ich kaloryczność oraz nasze upodobania żywieniowe. A to szczególnie ważne dla osób, które stosują dietę wegetariańską, wegańską lub cierpią na różnego typu nietolerancje pokarmowe.

Czy możliwy jest catering dietetyczny z dostawą do domu?

Dodatkowym atutem wykupienia pakietu dietetycznego w wyspecjalizowanej firmie cateringowej jest opcja dowozu posiłków wprost pod nasze drzwi. Catering dietetyczny z dostawą do domu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą całkowicie zapomnieć o szykowaniu posiłków, noszeniu ich ze sobą do pracy i bieganiu po sklepach w poszukiwaniu potrzebnych produktów żywnościowych. Wykupując usługę cateringu dietetycznego z dostawą do domu lub pracy, musimy jedynie odebrać swoje posiłki z rąk kuriera. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie czasu i delektowanie się pysznymi posiłkami, które wspierają nasze zdrowie i wspaniałe samopoczucie.

jak wybrać diete pudelkową w chorobie

Wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego a jakość oferowanych posiłków

Z pewnością wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego powinien być uzależniony od jakości przygotowywanych posiłków, jakie otrzymuje klient. W przypadku gdy nie jesteśmy do końca przekonani czy taki catering zadowoli nasze kubki smakowe, warto zdecydować się na próbny catering dietetyczny. Firmy cateringowe oferują zestawy testowe z dostawą do domu. W zależności od oferty, będą to zestawy jednodniowe, ale zdarzają się także oferty cateringu na trzy dni lub więcej. Zamówienie próbnego zestawu, pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Szczególnie tym, którzy nie do końca są przekonani do takiej formy żywienia.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Z pewnością usługi cateringu dietetycznego nie należą do tych najtańszych. Jednak nie warto zniechęcać się tylko ze względu na wyższą cenę takiej oferty. Należy spojrzeć jakie otrzymujemy korzyści począwszy od tych zdrowotnych: regularne odżywianie, kontakt z dietetykiem, dieta dopasowana do swoich potrzeb, a kończywszy na zaoszczędzonym czasie podczas gotowania czy chodzenia po zakupy spożywcze. Jak wiemy czas to pieniądz, w tym przypadku możemy go zainwestować w inny sposób ponieważ odpowiednio zbilansowaną i urozmaiconą dietę otrzymujemy wprost pod nasze drzwi. Ze względu na to podsumowując nasz dzień finansowo nie koniecznie przepłacamy, zyskujemy za to ogromne benefity dla organizmu, który otrzymuje wszystkie niezbędne mikroelementy. Pamiętajmy, że korzystając z cateringu dietetycznego, dbamy o nasze zdrowie, lepszą kondycję, dobre samopoczucie, a także niezwykle cenny obecnie czas.

udostępnij

Przeczytaj również

Zapotrzebowanie na zdrową dietę

opublikowano 27.01.2020

Zapotrzebowanie na zdrową dietę

Czytaj dalej
Czym jest laktoza?

opublikowano 09.08.2019

Czym jest laktoza?

Czytaj dalej

Zgłoś problem

Zły adres email

Zaznacz dział

Wprowadź treść

Zaakceptuj regulamin